Dom prosto urządzony równa się dom wygodny i zdrowy

Prostota jest wielką cechą pozytywną i jest największym wyrafinowaniem, gdyż charakteryzuje się najwyższym poziomem. Taka prosta ideologia może dotyczyć każdej dziedziny życia, jak ubioru, kuchni, wyposażenia domu lub ogólnie wszystkiego razem.

Coraz więcej ludzi na świecie, jak i w naszym kraju wybiera prostotę i zastępuje nią dotychczasowy styl życia pełen różnorodności, pełen niby wszystkiego a jednak braku tego, co jest najważniejsze w życiu. Bo braku spokoju, luzu, wolności, przestrzeni, szczęścia. Tych cech nie daje życie zapchane do granic możliwości różnymi meblami, sprzętami, dodatkami, sprawami i myślami. Prostota potrafi to wszystko wyprostować, gdy ktoś zmieni swój dotychczasowy styl życia i wybierze prostotę chociażby na początek w aranżacji swojego domu.

Co znaczy dom prosto urządzony?

Prosto, to znaczy bez zbędnych mebli, sprzętów i dodatków można powiedzieć urządzony minimalistycznie. I wszystko, co znajduje się w domu jest celowo wybrane i jest potrzebne do codziennego funkcjonowania. W prostocie nie ma miejsca na rzeczy zbędne, które zagracają dom poprzez to zagracają nam życie. Proste meble, które zaspokoją wszystkie potrzeby, dużo wolnej przestrzeni dającej miejsce swobodnemu przepływowi energii, to jest to, czego człowiek potrzebuje do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Dużo światła i wszech panujący ład jest gwarantem luzu, wolności, swobody, szczęścia.

Niewiele rzeczy pozwala na dodatkowe cieszenie się ich obecnością. Pomieszczenia urządzone prosto są ekskluzywne, eleganckie, zwracają na siebie uwagę, bo są inne niż większość. Są również niezwykle praktyczne, gdyż pomagają wygospodarować wolny czas, gdyż zmniejsza się czas sprzątania, bo puste miejsce łatwiej jest ogarnąć niż to zagracone, gdzie trzeba nieustannie wycierać każdą rzecz z kurzu. Dzięki prostej aranżacji domu nie ma problemów z myciem powierzchni płaskich, czy przecieraniem kurzu na nielicznych meblach, na których nie ma dodatków a wiec nie ma dodatkowej pracy przy sprzątaniu.

Podstawowe i proste meble

Do najbardziej niezbędnych mebli zalicza się mebel do spania, mebel na ubrania, półkę na książki, mebel na zastawę stołową i przybory kuchenne, stół, krzesła. Z dodatków będą to poduszeczki, obraz na ścianie, zegar, lustro, lampka nocna, chodniczek obok lóżka, kwiatek w doniczce. Jest to niewiele, absolutna podstawa i absolutne minimum i absolutnie wszystko, co jest niezbędne do funkcjonowania. Bez przepychu, bez zagracania wnętrz, bez rozgardiaszu. Za to prosto, spokojnie, zorganizowanie, estetycznie, elegancko, swojsko, miło, czysto, szczęśliwie.

Prostota polega na tym, aby przeżyć życie tylko z tym co konieczne do niego, bez zbędnego obciążenia i zbędnych rzeczy. A bardzo często tymi obciążeniami są zbędne meble, niepotrzebne sprzęty i niewykorzystywane i nikomu nie potrzebne dodatki.

Często boimy się prostego życia, lecz tak na prawdę, czego się obawiamy?

Boimy się zmian w swoim życiu? Wolimy znajome stare niż ciekawe i lepsze nowe? Jeśli skromne, proste rzeczy nas cieszą i są nam bliskie, to koniecznie powinniśmy chociaż częściowo zmienić swoje otoczenie na bardziej proste i nam przyjazne.

Zwyczajne i proste meble są ponadczasowe i tworzą idealną aranżację do domu, który chcemy zaaranżować w prostym minimalistycznym stylu, który ostatnio jest bardzo modny. Proste meble i sprzęty nie dają nadmiaru i przesady, która przytłacza. Dla urozmaicenia zawsze można dodać coś do całości, jak na przykład ciekawy żyrandol, dywan, ceramikę w odmiennym od całości kolorze, aby przełamywała prostotę i stanowiła ciekawy dodatek do całości.

Wybierając prostotę chyba nie powinniśmy się bać tego, że będzie nam znacznie lepiej niż dotychczas. Bo będzie mniej sprzątania i będzie to szybsze sprzątanie, będzie więcej światła, więcej przestrzeni, świeże powietrze, kursująca energia, niepotykanie się o wystające kable, niezagracanie wnętrz dodatkami nikomu niepotrzebnymi. W takich wnętrzach będzie więcej luzu, spokoju, elegancji. Nie są to rzeczy, których należy się bać. Wiedzą o tym dobrze ci ludzie, którzy decydują się na życie w prostocie i jest ich z każdym rokiem coraz więcej.

Related Articles

O Autorze Zobacz wszystkie wpisy Strona autora

Agnieszka Morawiec

Agnieszka Morawiec - specjalista i analityk kredytów hipotecznych. Posiadam wieloletnie doświadczenie nabyte w renomowanych instytucjach finansowych 2009-2011 Krediteo.pl, 2012-2014 Finansierro. Od maja 2014 doradca, redaktor i administrator portalu hipoteczny.com.pl